elektryk

Wpisy otagowane „pomiary elektryczne gliwice zabrze katowice”

 • piątek, 15 lipca 2011
  • badania w pomieszczeniach i otwartej przestrzeni

   pomiary elektryczne

    

    

   Piorunochron

   Każdy ostro zakończony element przewodzący - w szczególności metalowe elementy dachu lub ściany, wystający poza jednolity zarys budynku może stać się naturalnym źródłem wyładowań elektrycznych w zjonizowanym powietrzu. Instalacje odgromowe chronią obiekty mieszkalne oraz ich mieszkańców przed pożarami i porażeniami wywołanymi uderzeniem piorunów. W instalacjach odgromowych stosuje się zwody... 

   Ponieważ piorun rozpoczyna wędrówkę do ziemi tworząc kanał z odcinków linii najmniejszego oporu  prowadzone są prace, których celem jest zbudowanie urządzenia do sterowania torem pioruna.

   W tym celu wykorzystuje się wiązkę laserową do podgrzania powietrza w celu jego zjonizowania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że piorun uderzy właśnie wzdłuż zjonizowanego kanału powietrznego z powodu zmniejszonego oporu

   -------

   Pioruny kuliste tworzono czasem w laboratoriach, jest to po prostu kula plazmy (zjonizowanego gazu). Porusza się pod wiatr (bo tlen zasila spalanie), a syczy, bo się pali. Mogli go zobaczyć siedząc w środku, bo potrafi przeniknąć przez ściany (ponieważ składa się z jonów i wolnych elektronów przenika pomiędzy atomami budującymi ścianę). 

    

    

   -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   --------------------------------------

    

   Pomiary urządzeń elektroenergetycznych

    

    

   Badania w pomieszczeniach

   Na ogół w pomieszczeniach panują dobre warunki pomiarowe Są jednak sytuacje, które mogą wykluczyć lub wpłynąć na jakość prowadzonych pomiarów. Należy zrezygnować z badań w przegrzanych pomieszczeniach. Wynika to zarówno z maksymalnych temperatur w których mogą pracować kamery termowizyjne  oraz z komfortu pracy operatora kamery, który w zbyt gorącym powietrzu nie będzie w stanie odpowiednio skupić się na wykonywanych czynnościach. Nieodpowiednie warunki panują również w pomieszczeniach z silnymi polami elektromagnetycznymi.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Badania w otwartej przestrzeni

   Jakość badań w otwartej przestrzeni zależy od wielu czynników. Optymalnie powinny odbywać się nocą przy pełnym zachmurzeniu oraz znacznym obciążeniu badanego obiektu. Badania urządzeń elektroenergetycznych mogą odbywać się za dnia, jednak nie przy bezpośrednim nasłonecznieniu obiektów. W letni dzień nawet promieniowanie rozproszone chmur zauważalnie zniekształca pole temperatury obiektów. Obiekty wysokotemperaturowe  zwłaszcza przy wysokiej emisyjności powierzchni, mogą być badane o każdej porze dnia i roku z wyjątkiem wymogu bardzo wysokiej dokładności pomiaru.

   Padający deszcz i śnieg powodują silne schłodzenie i spłaszczenie rozkładu temperatury. Niekorzystnie działa również porywisty wiatr, który silnie schładza obiekty o małej bezwładności cieplnej lub niskim przewodnictwie cieplnym. Duża wilgotność powietrza i mgła powodują zmianę własności transmisyjnych powietrza i osłabienie sygnału docierającego do kamery termowizyjnej.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   tags

   Pomiary elektryczne. Pomiary ochrony przed porażeniem przez samoczynne wyłączenie ... Tags: Katowice , częstochowa , sosnowiec , gliwice , zabrze , bytom , ruda śląska

   pomiary elektryczne

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   elektrykdg
   Czas publikacji:
   piątek, 15 lipca 2011 11:49